ІНТИМНЕ СЕЛФІ В ІНТЕРНЕТІ — ЖАРТ ЧИ НЕБЕЗПЕЧНИЙ РИЗИК?

З учнями 9-х класів було проведено урок «Інтимне селфі в інтернеті», а також квест на тему : "Тест Білборда та кохання в Інтернеті". Дискусія щодо теми пройшла через Meet.50

Секстингом називають листування інтимного характеру, що може також включати оголені та/або еротизовані фото й відео. Певна річ, як і будь-яка пов’язана із сексом тема, секстинг у багатьох викликає суперечливі почуття (особливо, коли йдеться про неповнолітніх).

Зокрема, секстинг часто може замінити «традиційний» офлайновий секс, якщо люди до цього не готові або з якихось інших причин не можуть чи не хочуть зустрітися для сексу. Так ми можемо, наприклад, зрозуміти, що нам (не)підходить людина, без гаяння часу й сил. Можемо отримати сексуальне задоволення з іншою людиною/людьми без ризиків небажаної вагітності чи інфекцій. Можемо обіграти наші сексуальні фантазії, які поки не готові втілити в реальному житті.

Часто секстинг – складова особистих стосунків, він допомагає розбавити інтимне життя, додати до нього нових емоцій.

51Часом діти та підлітки переживають певний травматичний досвід і в цей момент найбільше потребують допомоги. Це стосується і небезпечної взаємодії як в онлайні, так і в офлайні.

Існують поведінкові прояви, які зазвичай непритаманні дитині та можуть сигналізувати про виникнення ризикованих ситуацій.

Фізичні зміни:

🔸невиспаний вигляд, на уроках чи перервах може засинати;
🔸скарги на головний біль чи біль у шлунку;
🔸швидка втрата ваги чи її набирання;
🔸помітні самоушкодження (порізи, глибокі подряпини, синці) на тілі.

Психічні зміни:52

🔸розсіяна увага дитини;
🔸тимчасова “втрата” пам’яті, коли дитина забуває свої дії чи слова;
🔸втрата відчуття часу.

Психологічні зміни:

🔸помітний страх дитини;
🔸нервовість чи злість під час використання гаджету;
🔸агресивна поведінка без явної причини.

Соціальні зміни:

🔸дитина віддаляється від однокласників та тих, з ким проводила більшість вільного часу;
🔸дитина виглядає депресивною - не комунікує з оточуючими;
🔸проявляє пасивність та не бере участі у спільних обговореннях;
🔸може прогулювати школу посилаючись на погане самопочуття;
🔸спостерігається замкнутість та однотипові відповіді на питання від дорослих;

🔸дитина може зникати з дому без попереджень;
🔸у комунікації з’являються нові сленгові слова, які раніше дитина не використовувала.

53Якщо Ви помітили деякі ознаки у дитини, то спершу поговоріть з нею і зазначте, що Ви завжди підтримаєте дитину і допоможете їй справитись з будь-якою ситуацією.

Якщо дитина не готова зараз обговорювати ситуацію, яка склалась, порадьте звернутись на гарячу лінію 1545 (далі обрати "3"). Лінія працює цілодобово, анонімно та безкоштовно 🙌🏻 Спеціалісти лінії працюють для підвищення рівня обізнаності дітей, батьків і спеціалістів про попередження та реагування на ризики в Інтернеті.55